Avionaut PIXEL

Nowy produkt

Avionaut PIXEL to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci do ok 15 m-cy, zgodny z nową regulacją i-Size, w przedziale 45-86 cm lub do 13kg.

Ten fotelik można zobaczyć w naszym sklepie stacjonarnym.

Więcej szczegółów

50 Przedmioty

dostawa 24h - 5 dni w zależności od koloru

832,41 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Avionaut PIXEL to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci do ok 15 m-cy, zgodny z nową regulacją i-Size, w przedziale 45-86 cm lub do 13kg. Fotelik jest montowany tyłem do kierunku jazdy na pasy samochodowe lub po dokupieniu bazy na szyny isofix. Fotelik wyposażono w rewolucyjną wkładkę piksel która doskonale współgra z anatomią noworodków.

Avionaut PIXEL to ultralekki fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci od 0m-cy do ok 15m-cy. Fotelik produkowany jest w dwóch wersjach, klasycznej 2,9 kg i z carbonową rączką 2,5 kg. Ta druga to obecnie nalżejszy fotelik sprzedawany na polskim rynku. Jednak najważniejsze cechy to jego innowacyjna konstrucja, fotelik w całości został wykonany z materiału energochłonnego a nie tak jak w przypadku innych konkurencyjnych fotelików posiadających tylko wkładki w newralgicznych miejscach. Drugą taką cechą jest wkładka która wyraznie odróżnia ten fotelik od produktów konkurencji, została zaprojektowana przez fizjoterapełtę i jest to zupełnie świeże spojrzenie na ułożenie ciała małego dziecka w foteliku. 

 • Innowacyjna wkładka pixel, dzięki niej pozycja Twojego dziecka niezależnie od wieku będzie prawidłowa
 • PIXEL oznacza niewiarygodną lekkość - fotelik waży poniżej 2,5 kg w wersji z karbonową rączką, a 2,9 kg w wersji standardowej. Przenoszenie go to przyjemność dla rodzica, PIXEL to najlżejszy fotelik na polskim rynku i prawdopodobnie na świecie.
 • Cała skorupa fotelika wykonana jest z materiału energochłonnego dzięki temu Pixel redukuje energię powstałą podczas wypadku, to dla tego jest niezwykle skuteczny. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań gdzie materiał energochłonny to tylko niewielkie wstawki w skorupie fotelika, przyklejone od wewnątrz.
 • i-Size oznacza nadzwyczajne bezpieczeństwo dla dziecka. Ultralite jest jednym z niewielu fotelików, które są zgodne z najnowszymi regulacjami. Co zostało potwierdzone testami zderzeniowymi.
 • W foteliku PIXEL liczy się każdy gram, dlatego też został on wykonany z nowych kompozytów i węgla. Dzięki temu jest on niezwykle lekki, ale również bardzo wytrzymały i absorbujący energię. Gramatura włókien węglowych +1,55 g/cm3.
 • Nawet najlepszy fotelik może być nieefektywny poprzez jego złe zamontowanie w samochodzie. W foteliku Pixel zastosowano doskonałe oznaczenie prowadnic pasów redukujące możliwość pomyłki podczas zapięcia.
 • Fotelik posiada budkę chroniącą dziecko przed promieniami słonecznymi, która jest schowana w skorupie fotelika pod zamkiem błyskawicznym.
 • Siedzisko wykonane jest z pianki termoplastycznej, który pod wpływem ciepła i nacisku idealnie dopasowuje się do kształtu ciała dziecka.
 • Do PIXELA pasują adaptery Maxi-Cosi co sprawia że można go zamontować do większości modeli wózków.

Avionaut PIXEL testy zderzeniowe I-size i ADAC.

W chwili wprowadzenia fotelia PIXELdo sprzedaży, wersja z bazą miała zaliczone testy zderzeniowe zgodnie z homologacją I-size. Oznacza to że fotelik został przetestowany zarówno podczas zderzenia czołowego jak i bocznego. Prędkość przy zderzeniu czołowym to 50km/h, boczna to 24km/h z penetracją. Uderzenie w tył samochodu zostało przeprowadzone przy przy  prędkości 30km/h. Testy I-size tak jak w przypadku adac przeprowadza się z wykorzystaniem manekina typu Q. Dla potrzeb testu PIXEL zostały użyte manekiny Q0 i Q1 odpowiednio z czterema i sześcioma czujnikami. Wyniki testów są bardzo dobre, wartości przeciążenia okazały się znacząco mniejsze od dopuszczalnych dla pozytywnego zaliczenia. Dla zderzenia czołowego zmierzono o 53% mniejsze przeciążenia w obrębie głowy i 40% mniejsze w obrębie kręgosłupa. Zderzenie boczne wykazało 20% zapas w stosunku do wymagań homologacji I-size. Nowa wersja fotelika posiada dodatkowo system ochrony bocznej który podczas testu i-size nie był jeszcze zaimplementowany. Dopiero kolejne niezależne testy wykażą w jakim stopniu wpłynęło to na poprawę bezpieczeństwa podczas zderzenia bocznego.

  
 
Czym jest I-size i w jaki sposób wpływa na bezpieczeństwo PIXELA
Zapewnia ona ochronę na kilka sposobów:

 • Obowiązek wożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy do 15 miesiąca życia i / lub 75/80 cm wzrostu, który zapewni lepszą ochronę głowy i szyi.
 • Dotychczasowe kategorie wagowe zostaną zastąpione kategorią produktu w oparciu o wzrost dziecka. Foteliki z oznaczeniem i-Size będą posiadały informację do jakiego dziecka pasują, do którego miesiąca oraz jakiego wzrostu (w pozycji siedzącej oraz stojącej).
 • Na zderzenie boczne oraz dachowanie foteliki testowane będą nowymi manekinami Q, które lepiej odzwierciedlają zachowanie ciała ludzkiego oraz posiadają więcej czujników. Testy te oparte będą o nowe procedury. Każdy fotelik będzie badany za pomocą dwóch manekinów - odpowiadających dziecku 5-cio i 95-cio centylowemu.
 • Urządzenia wyposażone w ISOFIX oraz noga podpierająca będą przynależeć do kategorii “uniwersalne”, tak aby pasowały do wszystkich samochodów z systemem Isofix. Jest to działanie mające na celu upowszechnienie tych rozwiązań, a w rezultacie zwiększenia bezpieczeństwa dzieci oraz zmniejszenia liczby błędów montażowych popełnianych przez rodziców.

Rewolucyjna technologia Pixel - jeszcze lepsza pozycja dziecka

Specjalny system powoduje, że ułożenie dziecka jak i samego fotelika jest odmienne w porównaniu ze standardowymi nosidełkami. Dlatego na dziecko działają mniejsze siły w trakcie zderzenia. Co więcej, dopasowana pozycja powoduje, że mięśnie malucha aktywują się (nawet jeśli śpi) i zmniejszają się skutki uderzenia. Dziecko ma najbardziej odpowiednie naprężenie ciała - nie za sztywne i nie jest też zanadto rozluźnione.

Avionaut Pixel dba o zdrowie dziecka

Zdrowe dziecko to szczęśliwe dziecko. Podróż samochodem z leżącym lub siedzącym maluchem zawsze powinna trwać jak najkrócej - bez względu na to jaki ma się model fotelika. Jest tak z przyczyn zdrowotnych. W Avionaut Pixel dziecko oddycha lepiej niż w innych nosidełkach. To dlatego, że barki i przepona nie są uciśnięte i zblokowane. Zapewniona jest też należyta pozycja tułowia i występuje mniej ruchów klatki piersiowej. To wszystko wpływa na lepsze oddychanie w trakcie jazdy. W Avionaut Pixel ogranicza się także cofanie treści żołądkowej (tzw. refluks) - to dzięki odpowiedniej pozycji tułowia, brzucha i ud.

Przekracza restrykcyjne normy i-Size - Liczby

i-Size to norma europejska, która gwarantuje nie tylko wysokie bezpieczeństwo w różnego rodzaju kolizjach, ale także dużo miejsca dla dziecka, co przekłada się na większą wygodę małego pasażera. Avionaut Pixel przekracza założenia w kryterium ochrony kręgosłupa prawie o połowę (40 punktów procentowych). W przypadku głowy o ponad 1/2 (53% punkty procentowe). Protekcja boczna głowy jest o 1/5 lepsza niż wymagania testu (20 punktów procentowych).

Opinie

Napisz opinię

Avionaut PIXEL

Avionaut PIXEL

Avionaut PIXEL to fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci do ok 15 m-cy, zgodny z nową regulacją i-Size, w przedziale 45-86 cm lub do 13kg.

Ten fotelik można zobaczyć w naszym sklepie stacjonarnym.

25 innych produktów w tej samej kategorii: