Gdy moi chłopcy skończyli pierwszy rok uznałam, że powinno istnieć miejsce stworzone wyłącznie dla rodziców bliźniąt (lub wieloraczków). Tak w kwietniu 2010 roku powstało "Bliźniacze Szczęście", sklep gdzie każdy przyszły i obecny rodzic bliźniaków będzie się czuł zrozumiany, wysłuchany i obsłużony zgodnie z oczekiwaniami.

Bez zbędnego i długiego przekopywania się przez sklepowe półki u nas znajdziecie wiele niezbędnych w wychowywaniu bliźniąt przedmiotów.

Chętnie odpowiem na każde pytanie dotyczące oferowanych przez nas towarów. Rozwieję każde wątpliwości dotyczące wózka bliźniaczego opierając się na własnym doświadczeniu, jako użytkowniczka tego typu "pojazdów". Doradzę i pomogę optymalnie dobrać wózek do warunków użytkowania oraz zasobności portfela.

Zapraszam i zachęcam serdecznie do obejrzenia osobiście różnych modeli wózków bliźniaczych wystawionych w sklepie stacjonarnym. Nie polecam kupowania "kota w worku"! Nie każdy wózek który pięknie wygląda na zdjęciu równie dobrze się prowadzi, warto przekonać się o tym samodzielnie przed zakupem.

 

W naszym sklepie BLIŹNIAKI to nie wyjątek a reguła!

 

Zachęcamy do zadawania pyta:

mailowo: w.bliznaki@wp.pl

telefonicznie: Małgorzata Gnas +48 888 180 045

osobiście: Sklep "Bliźniacze Szczęście", ul. SPISAKA 95a, Warszawa

 

Bliźniacze porady

 

Wychowywanie bliźniąt różni się od wychowywania dwójki dzieci w różnym wieku. Poniżej znajdziecie wiele cennych rad, które być może pomogą Wam przetrwać najtrudniejsze chwile z Waszym Podwójnym Szczęściem.

 

Przetrwać pierwszy rok

 

Oto dziesięć podstawowych zasad, jak przetrwać pierwszy rok:

 

1. Skontaktuj się z innymi rodzicami bliźniąt.

Rozmowa z innymi rodzicami będącymi w podobnej sytuacji może być bardzo budująca i pouczająca. Mogą Ci oni udowodnić, że życie z bliźniakami jest nie tylko możliwe do „przeżycia”, ale powiedzą przede wszystkim JAK to zrobić. Nawiązanie kontaktu z osobami będącymi w podobnej sytuacji jest kluczowe, by w krytycznej sytuacji móc zadzwonić do kogoś po radę.  W dzisiejszych czasach najłatwiejszym sposobem na poznanie takich osób jest zalogowanie się na portalach społecznościowych.

 

2. Znajdź dobre i tanie źródło zaopatrzenia w artykuły pierwszej potrzeby

Wraz z podwojeniem potrzeb, gwałtownie rosną wydatki na dziecięce towary. Znajdź tanie i wygodne miejsce, gdzie będziesz się zaopatrywać w artykuły pierwszej potrzeby takie jak: pieluchy, butelki, mleko. Zachowuj towary w ich oryginalnych opakowaniach i rachunki, aby można było łatwo zwrócić rzeczy nieużywane. Poszukaj sklepu z rzeczami używanymi, aby w prosty sposób obniżyć wydatki, które i tak są podwójne.

 

3. Śpij, kiedy dzieci śpią

To może brzmi głupio, ale to zasada, którą powtarzają wszyscy rodzice bliźniąt. Kusząca jest myśl, by w trakcie tych krótkich chwil wytchnienia i ciszy zrobić coś pożytecznego dla siebie i domu, ale musicie przede wszystkim pamiętać, ze Wasz wypoczynek jest równie ważny jak wypoczynek dzieci. Zmęczenie powoduje, że dużo łatwiej się denerwujemy. Sen jest najcenniejszym lekarstwem na wszelkie nerwy, więc łapcie każdą wolną chwilę, żeby się jemu oddać.

 

4. Kup dobry wózek

Jednym z najbardziej skomplikowanych problemów przy wychowywaniu dwójki dzieci jest logistyka. Przemieszczanie się gdziekolwiek w przypadku gdy masz więcej dzieci niż wolnych rąk staje się koszmarem. Dobry wózek może Ci wiele ułatwić. Niektórzy rodzice preferują tramwaje – czyli wózki jeden za drugim, które umożliwiają im poruszanie się w wąskich przejściach, podczas, gdy inni wolą wózki szerokie, aby zapewnić jak najwięcej komfortu swoim dzieciom. Pomimo wysokich cen, warto zainwestować w wózek, gdyż będzie on naszym codziennym sprzymierzeńcem.

 

5. Skoncentruj się na priorytetach

To proste. Niech życie się toczy. W trakcie pierwszych miesięcy po porodzie skoncentruj się na swojej nowo powiększonej rodzinie. To nie czas na gotowanie wysublimowanych potraw, robienie wiosennych porządków czy naukę nowego hobby. Skoncentruj się na czerpaniu radości z nowej sytuacji a inne rzeczy niech poczekają. Będziesz mieć na nie czas za kilka miesięcy, kiedy Twoje bliźniaki wyrobią sobie swój rytm dnia.

 

6. Pozwól sobie pomóc

Ludzie uwielbiają bliźniaki i chętnie pomogą. Korzystaj z każdej nadarzającej się oferty pomocy. Wyznaczaj zadania, bądź precyzyjna. Pozwól swoim chętnym pomocnikom zająć się posiłkami, zakupami, sprzątaniem, pieleniem ogródka a Ty w tym czasie skoncentruj się na priorytetach (patrz punkt 5).

 

7. Zorganizuj Wasze życie

Kiedy ona ostatnio jadła? Kiedy mu ostatnio zmieniałam pieluchę? Które dziecko w tej chwili karmię? Ustalenie sztywnych reguł codziennego życia oraz ich przestrzeganie pozwoli Ci zapanować nad chaosem i być pewną/pewnym, że każde potrzeby każdego członka rodziny są odpowiednio zaspokojone. Zrób tabelę z godzinami i dawkami pokarmu, godzinami przewijania, podawania leków i innymi ważnymi informacjami (wskazówka: jeżeli Ty lub Twoi bliscy mają problem z rozróżnieniem bliźniąt, załóż jednemu na rączkę kolorową bransoletkę, lub pomaluj jeden z paznokci lakierem do paznokci). 

 

8. Zrób sobie wolne

Nawet pomimo tego, że Twoja osobowość uległa zmianie w wyniku zostania rodzicem bliźniąt, nie możesz zapomnieć o swoich potrzebach. Bardzo ważne jest, aby raz na jakiś zrobić sobie „wolne”, aby móc skoncentrować się na sobie i swoim małżonku. Poproś krewnego, sąsiadkę, albo nawet nastoletnie dziecko, aby przez jakiś czas zajęło się bliźniakami, podczas gdy Ty zrobisz sobie krótką przerwę. Idź do kina, na spacer, albo po prostu utnij sobie drzemkę. Będziesz zaskoczona jak wiele nowych sił wstąpi w Ciebie po nawet krótkim odpoczynku.

 

9. Bądź elastyczna

Wszystkie poradniki jak wychować dziecko nie pasują do wychowywania bliźniąt. Każda rodzina ma inne zwyczaje i potrzeby a jedyna „słuszna” rada to taka, która pasuje do Twojej rodziny. Kiedy już osiągniesz rutynę uwzględniającą Twoje nowe obowiązki, postaraj się wprowadzać drobne zmiany w czynnościach i produktach. Pamiętaj, że Twoje bliźnięta to zupełnie dwie różne osoby a nie idealnie pasujący do siebie zestaw. Co pasuje jednemu nie koniecznie może odpowiadać drugiemu.

 

10. Uświadom sobie, że wszystko jest przejściowe

Myśl perspektywicznie. Nie ważne jak źle jest w danej chwili, wszystko kiedyś się skończy. Dzieci rosną. Zaczynają dłużej spać i rzadziej jeść. Coraz łatwiej będzie je zabierać w publiczne miejsca. Z każdym mijającym dniem będziesz o krok bliżej do osiągnięcia idealnej harmonii. Zachowaj w pamięci przemijające chwile niemowlęctwa: nieśmiałe uśmiechy i słodki zapach Twoich maluchów. Wkrótce staną się tylko bezcennym wspomnieniem.